Jste zde: Domů >> Hlavní informace >> Péče o pravé perly: jak uchovávat perly, jak perly čistit a jak perlové šperky nosit

Péče o pravé perly: jak uchovávat perly, jak perly čistit a jak perlové šperky nosit

Perly by se neměly dostat do kontaktu s parfémem, lakem na vlasy či jiným kosmetickým přípravkem, který by mohl poškodit jejich povrch a snížit jejich lesk. V případě nehody otřete perly kouskem navlhčené látky, případně celý šperk opláchněte v čisté vodě. V žádném případě perly nečistěte chemicky.

Perly jsou náchylné na poškrábání ostrými předměty, proto je nenoste společně s kovovými řetízky nebo v blízkosti zipu. Nenechávejte je ani volně ležet ve šperkovnici či kabelce, mohly by se poškrábat a časem ztratit lesk. Pokud je zrovna nemáte na sobě, uchovávejte perly samostatně v měkkém ochranném obalu.

Perly nevystavujte dlouhodobému silnému světlu a extrémním teplotám, příliš horké prostředí neprospívá jejich lesku. Při fénování vlasů perlové šperky vždy odložte.

Vlastníte-li prsten s perlou, doporučujeme jej nasazovat spíše výjimečně, ruce jsou neustále v pohybu a perly jsou na prstenu vystavovány většímu opotřebení. Prsten sundejte také při jakékoliv manipulaci s vodou a mýdlem.

Pokud se Vám původně pevně navlečený perlový šperk po letech nošení roztáhl a perly se mezi uzlíky volně pohybují, nechte šperk u odborníka převléknout. Hrozí totiž, že se šperk přetrhne.

Perly pravidelně noste, kontakt s Vaší pokožkou jim prospívá a zabraňuje jejich vysychání. Před uložením do šperkovnice můžete perly občas otřít kouskem látky navlhčené v čisté vodě.

Print Friendly

Příspěvek můžete komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Pole se znakem * je povinné

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top