Jste zde: Domů >> Praktické tipy před nákupem

Příspěvky z kategorie: Praktické tipy před nákupem

Jak vybrat perlový náhrdelník

CS-Pearls-model

Ať už vybíráme perlový náhrdelník pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého, je rozumné si jeho koupi dobře promyslet. Správně zvolený perlový náhrdelník je typ šperku, který bude jeho majitelka nosit dlouhá léta a při nejrůznějších příležitostech. Při výběru náhrdelníku proto zvažujeme čtyři hlavní vlastnosti perlového šperku: Barvu Bílé, černé, nebo barevné perly? Možností je mnoho. Pokud se jedná ... Read More »

Informujte se před nákupem: jak poznat kvalitní perlový šperk?

15402307-two-young-women-shopping-for-jewellery

Hodnota perel Nabídka perlových šperků dostupných na našem trhu je široká a cena zdaleka není měřítkem kvality. Hodnotu perel určuje vždy kombinace jejich kulatosti, lesku a velikosti. Nejvzácnější a nejdražší jsou pravidelně kulaté a oslnivě lesklé perly nalezené ve volné přírodě – takové perly jsou však k dostání jen u několika málo prodejců na světě, běžně nabízeny nejsou. V dnešní ... Read More »

Jak poznat rozdíl mezi sladkovodní a mořskou perlou

pearl_divers

Vzhled Velmi záleží na kvalitě konkrétní perly. Jsou-li porovnávány pouze perly vysoké kvality, budou mořské perly na pohled lesklejší a bělejší. (vlevo sladkovodní a vpravo akoya perly, leola.cz) Charakteristický lesk perel je způsoben odrazem a lomem paprsků světla dopadajících na průsvitné vrstvy perleti. Různá síla jednotlivých vrstev perleti u mořských a sladkovodních perel způsobuje odlišný výsledný lesk obou druhů perel. ... Read More »

Rozlišení pravé perly od falešné: Jak poznat umělou perlu? Jak poznat pravou perlu?

IMG_1772

Pravé perly dorůstají jen do omezené velikosti. Ty větší mívají průměr něco málo přes 1 cm, jsou na nich více znát tvarové nedokonalosti a povrchové vady. Náhrdelník na fotografii z dokonale kulatých obrovských perel je proto evidentně umělý. Ne vždy je však určení pravosti perel tak snadné, jako v tomto případě. Nevíte-li si rady, pomůže Vám k rozeznání pravých a ... Read More »

Scroll To Top